A może święta inaczej, czyli Boże Narodzenie i Nowy Rok na jachcie

Zatoka

Kto nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez rodzinnej atmosfery, blasku świec i przystrojonej w kokardki choinki, tego nie będziemy przekonywać do wyjścia poza tradycję. Coraz częściej jednak to właśnie święta stają się czasem podróży i to niekoniecznie do domu, jak śpiewa w swoim hicie Chris Rea. Podpowiadamy jak egzotycznie można spędzić koniec roku – katamarany gdzieś na południu Europy czy plaże za oceanem?

Przedświąteczna gorączka nie dotyczy wszystkich. Obserwując trendy wyjazdów zagranicznych, coraz częściej zainteresowaniem cieszą się ciepłe kraje nie tylko w latem, co oczywiste, czy wiosną i jesienią, by ominąć sezonowy tłok. Mieszkańcy Europy Zachodniej, w tym także Polacy decydują się spróbować świąt inaczej… Na zamożnych czekają odległe Hawaje. Na szczęście nie tylko one oferują tropikalny klimat, co więcej sporo z nich jest bardziej przystępnych cenowo właśnie w czasie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. I są zdecydowanie bliżej, choć w dzisiejszych czasach pokonywanie znacznych odległości nie stanowi problemu.

Wprawdzie na tydzień przed świętami raczej trudno nam będzie znaleźć i połączenie lotnicze i zakwaterowanie na tegoroczne Boże Narodzenie i Nowy Rok, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozejrzeć się, jak wyglądają ceny i oferty już dziś, by później – z odpowiednim wyprzedzeniem (czyli ASAP – as soon as possible) – zarezerwować miejsca. Nie liczmy na oferty last minute…

Karaiby, Meksyk czy Tajlandia to raczej coś dla „zaprawionych w bojach” – na początek polecamy coś bliższego, niemniej ciekawego i ciepłego. Co powiecie na Teneryfę? Położona na tej samej szerokości geograficznej co Floryda, oferuje w grudniu temperatury wahające się między 16 a 22°C i przez to jest lubianym miejscem spędzania świąt przez Europejczyków. Nie znaczy to jednak, że ceny przyprawiają o zawrót głowy – jest to termin poza sezonem, dzięki czemu można znaleźć całkiem przyzwoity nocleg w cenach ok. 40-50 dolarów za dwie osoby. Podobne temperatury panują wtedy w Egipcie, a ceny zakwaterowania są nawet o 10 dolarów niższe od tych z Teneryfy.

Jeśli mimo wszystko nie chcecie tracić za dużo z ducha świąt, a jednak wyjechać gdzieś za granicę, możecie po prostu zdecydować się na europejskie jarmarki bożonarodzeniowe w Brukseli czy Budapeszcie, Kalmarze czy Londynie lub Paryżu. Bardziej spokojnie będzie jednak na przykład w… Chorwacji, gdzie mamy szansę połączyć przyjemne z pożytecznym. Choć dla ciepłolubnych temperatura u wybrzeży Adriatyku podobna do tej panującej obecnie w Polsce nie jest wymarzona na czarter jachtu, to można ten świąteczny czas spędzić na zwiedzaniu okolicy i celebrowaniu Bożego Narodzenia w sposób podobny do naszego, polskiego, z uroczystą wieczerzą i choinką.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*