Czarter jachtu, łodzi motorowej, katamaranu czy guletu?

Podjąłeś już decyzję. Wiesz na pewno, że chcesz spędzić majówkę/urlop/wakacje/wolny czas (niepotrzebne skreślić, choć kto wie, czy nie spodoba Ci się tak bardzo, że każdą wolną chwilę zapragniesz spędzić właśnie z nami na wodzie, z dala od miejskiego zgiełku, ciesząc się wiatrem, bezkresem morza i tymi, z którymi przyjdzie Ci dzielić pokład.

Gratulacje! To jednak dopiero połowa sukcesu, bo okazuje się, że opcje mnożą się, zamiast redukować. Dziś o jednym z dylematów - jacht czy łódź motorowa?

Łódź w marinie

Jeśli myślisz, że wybór miejsca czarteru uprości sprawę – mylisz się. Mariny południowej Europy pełne są zarówno przeróżnych jachtów, jak i właśnie łodzi motorowych, czasem traktowanych po macoszemu przez firmy czarterowe, ale naszym zdaniem równie godnych rozważenia. Wszystko zależy od tego, jakie masz wyobrażenie swoich wakacji i… jaki jesteś Ty sam. Jachty to świetna opcja dla tych z Was, którzy chcą spędzić miło czas za przystępną cenę, mogąc cieszyć się nowoczesnymi wnętrzami z szerokim wachlarzem opcji, do których jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień – Wi-Fi, telewizja, klimatyzacja, pralka, a nawet toalety jak w domu. To Ty masz czuć się dobrze na pokładzie – spędzisz na nim pewnikiem tydzień lub dwa, więc warto, byś wybrał coś na swoją miarę.

Opcją droższą, ale zdecydowanie godną polecenia dla zamożniejszych romantyków i tradycjonalistów zarazem to… gulet. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się kawałek historii zamknięty w drewnie, gulety są bowiem drewnianymi jachtami będącymi replikami starych tureckich statków handlowych, całkiem popularne w basenie Morza Śródziemnego i z pewnością zwracające uwagę otoczenia. Nie znaczy to jednak, że są pływającymi reliktami przeszłości – na nich także możesz złapać internet :)

Alternatywą do klasycznych jachtów są katamarany, bezpieczne i stabilne, wymagające jednak odrobinę odwagi, chyba, że nie straszny nam widok wody pod stopami . To jednak chyba najlepszy wybór, jeśli chcemy spędzić czas na wodzie korzystając z łaskawości słońca.

W odróżnieniu od wyżej wymienionych, łodzie motorowe dostarczają zgoła innych przeżyć, a może bardziej – przeznaczone są raczej dla gotowych na odrobinę adrenaliny. Choć jachty również wyposażone są w silniki, łodzie motorowe opierają się właśnie na tym sposobie napędu sprawiając, że tutaj wiatr we włosach gości naprawdę często i to z dużą siłą. Tu poczujesz prędkość i moc tego, co kryje się pod burtą, a warkocz kilwatera pozostający ciągle w tyle nieustannie będzie ciął morze na pół.

Chcesz popłynąć – lucky you! Teraz pora skroić wakacje na wodzie pod Twoje oczekiwania, charakter i portfel. Dajemy Ci multum opcji – decyzja należy do Ciebie. Jedno jest pewne: z przyjemnością dołożymy wszelkich starań, byś na długo zapamiętał przygodę pod żaglami czy przy ryku silnika. Zobacz nasze jachty na YACHTIC.COM.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*