7 powodów, dla których musisz odwiedzić Chorwację

Chorwacja to kraj, do którego co roku wyrusza mnóstwo żeglarzy, zarówno tych, którzy pływają od lat, jak i tych, którzy próbują żeglarstwa po raz pierwszy lub dopiero szlifują swoje umiejętności. Świetne warunki pogodowe, długie lato i dobrze wyposażone porty, a także otwartość Chorwatów sprawia, że Chorwacja nazywana jest rajem dla żeglarzy. Zebraliśmy dla Was 7 oryginalnych powodów, dla których warto zdecydować się na czarter jachtu w Chorwacji.

1. Żeby poznać miejscowych

Chorwaci są gościnni, pogodni, życzliwi i zazwyczaj przyjacielsko nastawieni do turystów. Chorwaci żyją spokojnie, nigdzie się nie spieszą.  Można w nich odnaleźć cechy typowe dla Polaków (te pozytywne oczywiście ;) ). Polacy i Chorwaci z pewnością znajdą wspólny język!

2. Żeby spróbować lokalnego transportu

Mowa tu oczywiście o… osiołkach! W Chorwacji bez trudu znajdziecie takie „osiołkowe” taksówki, które zawiozą Was w wymarzone miejsce. Przykładowo możecie skorzystać z tej formy transportu będąc na Rodos. Jakiś czas temu taka przyjemność kosztowała 5 euro od osoby.

3. Żeby przeczytać dobrą książkę

Niesamowicie piękne, zapierające dech w piersiach plaże i dziewicze zatoczki, w których możecie zakotwiczyć sprzyjają lekturze. Nigdzie indziej niż na chorwackiej plaży nie czyta się tak dobrze książek!

4. Żeby spróbować chorwackiej kuchni

Chorwacja jest zróżnicowana – także pod względem kulinarnym. Dlatego w trakcie rejsu, odwiedzając różne mariny i różne tawerny, można wypróbować wielu aromatycznych, lokalnych dań.  Odważcie się i skosztujcie nadmorskich specjałów, bo są pyszne i świeże, a do tego świetnie przyrządzane!

5. Żeby oczarowały Cię Jeziora Plitwickie

Narodowy Park Jezior Plitwickich składa się z 16 krasowych jezior, połączonych ze sobą wodospadami. W sezonie park ten jest oblegany przez turystów: dziennie odwiedza go nawet kilka tysięcy turystów.  My zapewniamy – warto!

6. Żeby odwiedzić „Królewską Przystań”

Mamy tu jakichś fanów super-produkcji HBO – „Gry o tron”? Serialowa Królewska Przystań to nic innego, jak chorwacki Dubrownik! Sokole oko dostrzeże także kilka innych miejsc w Chorwacji, które „zagrały” w serialu „Gra o tron”.

7. Żeby zobaczyć jeden z największych i najpiękniejszych cmentarzy w Europie

Cmentarz Mirogoj w Zagrzebiu to jeden z największych, a zarazem najpiękniejszych cmentarzy w całej Europie. Mirogoj został założony w 1876 roku i przez wielu określany jest jako niezwykłe miejsce, w którym niepowtarzalna architektura, sztuka i historia przeplatają się wśród pięknych ogrodów.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że warto wybrać Chorwację za cel swoich wakacyjnych podróży. Jachty, które możecie wyczarterować w Chorwacji znajdziecie na portalu YACHTIC, teraz w ofercie First Minute, nawet -45% taniej!

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*